W dzisiejszym świecie zdominowanym cyfryzacją prowadzenie skutecznej kampanii online jest kluczowe dla sukcesu firm, szczególnie tych małych, które zazwyczaj nie przeznaczają dużych środków na płatną reklamę. Wybór odpowiedniej agencji może mieć znaczący wpływ na efektywność działań marketingowych, zwłaszcza jeśli klient nie dysponuje wysokim budżetem. Przed podjęciem decyzji warto zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników, które mogą zadecydować o powodzeniu współpracy.

 

Doświadczenie i kompetencje

 

Jednymi z najważniejszych czynników, które powinny przemawiać za wyborem agencji są jej doświadczenie i kompetencje. Zanim podpiszesz umowę, sprawdź czy agencja ma w swoim portfolio klientów z Twojej branży.

Rozumienie branży klienta jest jednym z kluczowych elementów współpracy. Agencja, która może pochwalić się certyfikatami potwierdzającymi umiejętności specjalistów, zazwyczaj ma już przetestowane strategie, które może dostosować do Twoich potrzeb.

Sprawdź także wyniki agencji, szukając na stronie zakładki z portfolio oraz zdobytymi nagrodami. Poszukaj przykładów sukcesu, które pokazują skuteczność działań agencji z innymi klientami. Na spotkaniu zaś poproś o referencje. Będą one dobrym wyznacznikiem, czy warto podjąć współpracę.

Sprawdź: Nasze realizacje kampanii reklamowych.

 

Zrozumienie potrzeb i celów

 

Agencja marketingowa powinna wykazać zainteresowanie zrozumieniem potrzeb i celów Twojej firmy. Kluczowe jest, aby proponowane przez nich rozwiązania były spersonalizowane i dopasowane do specyfiki Twojego biznesu. Wybierz agencję, która jest gotowa poświęcić czas na analizę Twoich potrzeb i opracowanie strategii, która przyniesie najlepsze rezultaty.

Posłuchaj: Jak zaplanować kampanię w Google Ads?

 

Na jakim koncie są prowadzone działania

 

Bardzo ważną kwestią jest to, na jakim koncie będą prowadzone działania. Czy będzie to konto klienta, czy agencji, do którego klient nie będzie miał dostępu. Z doświadczenia wiem jak ważna jest elastyczność, którą gwarantuje pierwsze rozwiązanie. Działania prowadzone na koncie klienta zapewniają jego pełną kontrolę nad pracami oraz – w przypadku zakończenia współpracy – zachowuje on historię i informacje o kampanii, które stanowią niezbędną bazę do dalszych działań reklamowych.

Sprawdź: Audyty kont reklamowych.

 

Strategia i podejście

 

Upewnij się, że agencja proponuje klarowną strategię, dopasowaną do Twoich celów i budżetu. Dobry plan działania powinien uwzględniać różnorodne kanały i narzędzia, które pozwolą osiągnąć zamierzone cele marketingowe. Zapytaj o szczegóły strategii i oczekiwane rezultaty, aby mieć pewność, że jesteś na dobrej drodze do sukcesu.

Posłuchaj ekspertów: Co zrobić, kiedy kampania Google Ads nie sprzedaje?

 

Raportowanie

 

Kluczowym elementem, na który należy zwrócić uwagę przy wyborze agencji jest raportowanie. Należy upewnić się jak będą raportowane działania, czy będą przesyłane comiesięczne raporty, co będzie w tych raportach oraz czy będą przedstawiane na spotkaniu, gdzie specjalista wytłumaczy co dokładnie oznaczają dane wskaźniki. Agencja powinna być otwarta na dyskusję na temat wyników i gotowa wprowadzać zmiany w strategii w razie potrzeby.

W raporcie ważne, aby zostały zawarte następujące dane:

  • liczba wyświetleń danej reklamy,
  • liczba kliknięć w reklamę,
  • stosunek liczby wyświetleń do liczby kliknięć,
  • średni koszt kliknięcia,
  • liczba konwersji,
  • współczynnik konwersji,
  • średnia liczba stron wyświetlanych w trakcie jednej sesji,
  • całkowita wartość konwersji,
  • całkowity koszt konwersji,

Przeczytaj także: Za co płacę agencji? Koszty ponoszone na internetowe kampanie reklamowe.

 

Komunikacja i wsparcie

 

Na etapie ofertowania możesz sprawdzić, czy kontakt z agencją jest szybki i konkretny. Zwróć uwagę na responsywność agencji, w tym ile czasu musisz czekać na odpowiedź.

Dobry kontakt i wsparcie w trakcie trwania współpracy to podstawa, aby działania przyniosły rezultat. Upewnij się, że będziesz miał dedykowanego opiekuna lub menagera projektu, który zajmie się Twoją kampanią i będzie Ciebie informować na bieżąco w razie jakichkolwiek pytań.

Przeczytaj także: Dlaczego agencja nie odpisuje? Lista 6 praktyk zakazanych w kontakcie z klientem. 

 

Podsumowując, wybór agencji marketingowej dla małej firmy wymaga starannego przygotowania i przemyślenia. Warto zwrócić uwagę na komunikację już na etapie ofertowania, a następnie przyjrzeć się proponowanej strategii współpracy. Istotnym czynnikiem jest kwestia raportowania oraz to, na jakich kontach będzie prowadzona kampania. Wiarygodność agencji powinny potwierdzać referencje i bogate portfolio. Te elementy powinny pomóc w wyborze odpowiedniej agencji, która zajmie się kampanią dla Twojej firmy.

 

Jeśli potrzebujesz wsparcia dla swojej reklamy sprawdź naszą ofertę na kampanie reklamowe online.