R-GOL.club

Rewolucyjne podejście do personalizacji zamówień hurtowych

Założenia

Zanim rozpoczęliśmy współpracę z firmą R-GOL, klient sprzedawał już w Internecie, wykorzystując równolegle: sklep online dla Klientów detalicznych R-GOL.com, odrębną platformę B2B oraz platformę dla profesjonalistów R-GOL.pro. Prowadzony był również blog – R-GOL.info

W związku ze stałym rozwojem sprzedaży, pojawiła się konieczność wprowadzania nowych rozwiązań e-commerce, a aktualny sklep nie był gotowy na tego rodzaju skalowanie. Odświeżenia wymagała również szata graficzna sklepu, która miała być taka jak społeczność R-GOL – nowoczesna i zachęcająca do aktywności.

Jednocześnie, rozbudowana oferta sklepu wymagała maksymalnie przejrzystej architektury treści. Ważnym aspektem była również automatyzacja procesów obsługi zamówień i zwrotów oraz reklamacji, uatrakcyjnienie funkcjonalnej części serwisu o nowe rozwiązania, skrócenie ścieżki zakupowej oraz ułatwienie zakupów – zarówno w wersji desktopowej, jak i mobilnej, a także dla zamówień indywidualnych oraz hurtowych.

Co zrobiliśmy?

 

 

Na potrzeby akademii oraz klubów piłkarskich, powstała wyjątkowa platforma R-GOL.club.

Od teraz niemal w pojedynkę Klient może zadbać o to, by cała drużyna miała wszystko, co potrzebne do trenowania i grania meczów. W R-GOL.club istnieje możliwość tworzenia kompletów piłkarskich, w wielu wariantach, z poziomu jednej karty produktu. Jest to przełomowe rozwiązanie ułatwiające realizację rozbudowanych zamówień. Dodatkowo wprowadziliśmy możliwość zapisania się do powiadomień o dostępności wielu wariantów produktu jednocześnie.

Sklep R-GOL.club zapewnia wydajność pracy dzięki integracji z systemem ERP – Streamsoft Verto. Zapewniliśmy Klientom sklepu łatwy sposób do przeglądania swoich warunków logistycznych (kredyt kupiecki, minimum logistyczne, cenniki indywidualne) w pełni zautomatyzowanych z ERP.

Strona mobilna i desktopowa R-GOL.club to jeden spójny świat piłkarskiego shoppingu. Layouty strony utrzymują Klienta w tym samym klimacie, a dostępność wszystkich funkcjonalności oraz oferty produktowej i usługowej pozwala na wykorzystywanie urządzeń naprzemiennie, z najwyższym poziomem użyteczności i satysfakcji z zakupów.

Personalizacja

 

 

Sklep R-GOL.com miał zapewniać Klientom możliwość customizacji produktów. W tym celu przygotowaliśmy optymalne w obsłudze rozwiązanie w zakresie narzędzia do personalizacji produktów poprzez dodawanie nadruków i haftów, które pozwala użytkownikom tworzyć własne, niestandardowe produkty.

Co ważne, powstało autorskie rozwiązanie personalizacji R-ID, które pozwala zamówić ubrania wybranych klubów sportowych, uwzględniając oryginalny i licencjonowany font i emblematy wybranej drużyny. Każdy taki produkt może być wzbogacony o własne nazwisko lub pseudonim oraz wybrany przez siebie numer.

Jedno rozwiązanie, wiele możliwości (Cartalo)

 

 

Na naszym autorskim silniku Cartalo, od podstaw stworzyliśmy nowy e-sklep
R-GOL.com oraz platformę R-GOL.club (B2T). Na jego podstawie działa przyjazny użytkownikowi system CMS, z którego poziomu można zarządzać każdą z platform. System jest gotów do integracji i rozbudowy o nowe funkcje w miarę pojawiania się nowych potrzeb.

Dzięki platformie Cartalo R-GOL.club ma dostęp do modułów dostosowanych do potrzeb rosnącej sprzedaży, takich jak dodatkowe wersje językowe czy rozbudowane narzędzia marketingowe, w tym integrację z narzędziami do email marketingu.

Co więcej, platforma R-GOL.club jest rozbudowana o dwa różne silniki wyszukiwania. Silniki można włączać i wyłączać dla każdej z aplikacji i wersji językowej, przez co klienci sklepu R-GOL.club dysponują bardzo szerokim wachlarzem wyszukiwania i filtrowania produktów.