Toolsmarket

Wdrożenie e-sklepu w oparciu o Shopware w 4 miesiące

Założenia

Marka „Toolsmarket” istnieje na rynku od 1992 roku. W swojej działalności rozwija sprzedaż z zakresu m.in. artykułów metalowych, narzędzi ręcznych, zabezpieczeń, instalacji sanitarnych, czy akcesoriów samochodowych. Celem naszej współpracy z marką „Toolsmarket” było postawienie nowej platformy B2C. Dotychczas klient sprzedawał swoje produkty poprzez marketplace’y tj. Allegro i Amazon.pl na rynku polskim oraz eBay na rynku niemieckim. Teraz zdecydował się na założenie własnego sklepu internetowego. Ze względu na prosty zakres oferty produktowej oraz fakt, że klientowi zależało na szybkiej realizacji, zdecydowaliśmy się uruchomić platformę na silniku Shopware. To rozwiązanie pozwoliło nam wykonać projekt w krótkim czasie w zakresie możliwości finansowych klienta. Wdrożenie trwało 4 miesiące.

 

Realizacja

Zrealizowaliśmy polską wersję językową serwisu. Widok strony głównej pozwala na łatwe wyszukiwanie poszczególnych kategorii produktowych. Personalizacja menu zakłada sekcję polecanych produktów, zachęcając do zrealizowania korzystnego zakupu. Wdrożone funkcjonalności dostosowaliśmy do aktualnych wytycznych, zgodnie z obowiązującą dyrektywą Omnibus. Realizacja wdrożenia wiązała się z ciągłą optymalizacją wydajności sklepu. Każdą integrację z systemem sprawdzaliśmy za pomocą testów poprawności. 

Co zrobiliśmy:

  • prosty i przyjazny w obsłudze layout strony
  • integrację z narzędziem analitycznym GA4
  • moduł z logowaniem przez media społecznościowe
  • konfigurację statusów realizacji zamówienia
  • wdrożenie płatności Przelewy24
  • dostosowanie strony do urządzeń mobilnych
  • integrację z Baselinker – narzędziem do zarządzania sprzedażą z różnych źródeł (marketplace, sklep internetowe, social media)
  • wdrożyliśmy opcję darmowej dostawy

W trakcie wdrożenia, klient był informowany o postępach prac, dzięki czemu miał możliwość bieżącej reakcji i zgłaszania uwag. Usprawniło to nam proces wprowadzania zmian w projekcie. Na koniec, przeprowadziliśmy szkolenie dla klienta w celu przybliżenia wszystkich niezbędnych funkcjonalność i możliwości, które daje platforma.


Zbudowaliśmy efektywną relację

Toolsmarket

Dorota Olechnowska

Prokurent


Agencję Media4U określają partnerstwo  profesjonalizm. We współpracy zależało nam na szybkim i skutecznym zbudowaniu platformy e-commerce. Dzięki zastosowanemu rozwiązaniu Shopware, w ciągu czterech miesięcy powstał nasz sklep internetowy. Wdrożone funkcjonalności są proste i łatwe w obsłudze, na czym najbardziej nam zależało. Na każdym etapie projektu, specjaliści dopracowywali z nami szczegóły realizacji. Jesteśmy przekonani, że dzięki temu osiągnęliśmy zamierzony efekt. Polecamy współpracę z agencją Media4U, która na pierwszym miejscu stawia potrzeby klienta.

4

miesiące czas wdrożenia

1200

produktów w sklepie

30

lat na rynku