Shopware to niemiecki producent oprogramowania proponujący jedne z najbardziej elastycznych rozwiązań na rynku, dostosowując swoje funkcjonalności do specyficznych potrzeb każdego użytkownika. Niezmiennie potwierdza swoją jakość zdobywając laury w branżowych konkurach. W opublikowanym 6 maja raporcie „The Forrester Wave” znalazł się wśród 14 najlepszych dostawców w obszarze „Commerce Solutions for B2B” w drugim kwartale 2024.  

Niemiecki producent nie zatrzymuje się, sukcesywnie napędzając swoją sprzedaż, a co za tym idzie zwiększając liczbę pozytywnie zakończonych wdrożeń.  

Jak podaje Store Leads – wiodąca platforma zbierająca dane dla e-commerce – liczba sklepów postawionych na Shopware wzrosła o 65% rok do roku w pierwszym kwartale 2024 roku [Store Leads, The State of Shopware 2024]. Coraz więcej właścicieli e-sklepów decyduje się przejść na rozwiązanie typu „open-source”. Co stoi za tym wyborem?  

„(…)otwarta wymiana kodu, pomysłów i opinii pozwala platformom szybko priorytetyzować, rozwijać i dostarczać kluczowe funkcje, które spełniają dzisiejsze oczekiwania klientów(…)” – takie korzyści na swojej stronie wymienia niemiecki producent [Shopware, Open Commerce: what it is and why it’s winning the future]. 

 

Shopware kieruje szeroką ofertę pod potrzeby systemu B2C i B2B e-commerce. W swojej ofercie posiada darmową wersję oprogramowania Community oraz trzy wersje płatne: Rise, Evolve oraz Beyond. [o tym, kiedy która wersja sprawdzi się najlepiej przeczytasz tutaj]. 

Tym razem, Shopware został doceniony, plasując się w topie najlepszych rozwiązań dla handlu B2B wymienianych w eksperckim raporcie The Forrester Wave. Warto nadmienić, iż Forrester to jedna z najbardziej wpływowych firm badawczych i doradczych na świecie. Jej analizy opierają się na corocznych, szczegółowych badaniach przeprowadzanych wśród konsumentów i liderów biznesu na całym świecie.  

„Shopware jest najlepszym wyborem dla średnich przedsiębiorstw lub oddziałów dużych przedsiębiorstw, które szukają szybkiego startu z gotowymi funkcjami.” – The Forrester Wave™: Commerce Solutions for B2B, Q2, 2024. 

Będąc certyfikowanym partnerem Shopware zapewniamy kompleksowe wdrożenie systemu e-commerce. Zgłoś się na bezpłatną konsultację i dowiedz się, co możemy dla Ciebie zrobić!